BİR GÜN UYANDIĞIMDA ORDAYDIM BULUTLARIN YANINDA

Standard

IMG-20160515-WA0013

İzmirdeydik.

Gündoğdu meydanında.

Bizim gibi binlerce kişi oradaydı.

Hepimiz gözlerimizi dikmiş kırpmadan bekliyorduk ve onlar görülmeye başladılar.Hızlarından takip edemiyorduk.Güneş onları kıskanırcasına parlıyordu.

Onlar takla attıkça kalabalıktan alkışlar,çığlıklar yükseliyordu. Ama en büyük alkış ve gözyaşları sonunda türk bayragını  açtıklarındaydı gökyüzünde.

.Soluksuz izledik gösteriyi aylarca konuştuk.Videoları seyrettik seyrettirdik o anları bizde anlattık o taklası,  ya o dönüşü diye cümleler kurduk.

YÜZBAŞI YUSUF KURT

Yıllar önce tanışamamıştım.Ama şans yüzüme güldü ve bugün yüzyüze tanışma ,konuşma ve sizlere onunla ilgili birşeyler anlatama fırsatı yakaladım.

20160515_141045.jpgKızım her uçak gördüğünde ona taklarını anlattığım pilot denildiğinde tek aklına gelen isimle bugün elini uzatıp tanıştı benimde bir hayalim gerçekleşti.

Şimdi sizlere onun hayalini ve  kitabından kendi sözlerini paylaşacağım.

Çocukken bir hayalim vardı.UÇMAK.Kağıttan yaptığım uçaklarla oynarken,elimi uçak şeklinde tutarak hızla koşarken adeta uçuyordum.Hızla atan kalbim heyecanımın,alnımdan süzülen ter ne kadar çalışmam gerektiğinin habercisi gibiydi.Sık sık yüksek bir yere tırmanıp uçsuz bucaksız gökyüzünde ufuğa bakıyordum.Gökyüzünü seyretmek gökyüzü kadar geniş bir yer açıyordu ruhumda ve ne kadar yolum olduğunu gösteriyordu adeta.Bulut lara dokunacak kadar yakın olduğumu görüyordum rüyalarımda.Bir gün uyandığımda ordaydım bulutların yanında.

Aşıktım gökyüzüne ve bir sevgili,ler gününde geldi haberi SOLOTÜRK görevinin.Artık UÇMAK paylaşmaktı.Mutluluğu paylaşmaktı,gururu paylaşmaktı,vatan sevgisini paylaşmaktı,başarıyı paylaşmaktı.Binler,onbinlerle paylaştıkça artıyordu duygular…

Çocukken bir hayalim vardı GÖKLERİN KURDU  olmak.

IMG-20160515-WA0012GÖKLERİN KURDU.

YUSUF KURT.

22 MAYISTA GÜNDOĞDU DAYIZ.

SOLOTÜRK gösterisini izlemek ve kitabını alabilmek için.

Kitap CENEVRE FİKİR SANAT YAYINLARI’NDAN ÇIKIYOR

VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ  PINAR SEVİM.

Sizleride bekleriz…

Biyografisi

1981 Trabzon doğumlu Yzb.KURT 2003 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun olmuştur.14 Şubat 2012 yılında SOLOTÜRK ‘E  seçilmiştir.2014 yılında  SOLOTÜRK  1’NCİ gösteri pilotu olarak ekibin lideridir.

ÖNİZ ARLAT İŞBİLEN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s